Digitální tisk

Digitální tisk je způsob tisku, který umožňuje bez dalšího mezikroku vytvořit tiskovinu přímo z počítače, a to již od jednoho kusu. Digitální tisk v současné době nahrazuje ofsetový tisk zejména pro publikace v malých nákladech. Digitální tisk je ve většině případů prováděn na bázi laserového tisku suchými tonery.

Digitální stroje jsou schopny tisknout podobně a v některých ohledech stejně kvalitně jako ofsetové tiskové stroje. Jediné, co je z hlediska tiskového výstupu od ofsetového tisku odlišuje, je složení barvy a způsob nanášení barvy na papír.

Největšími výhodami digitálního tisku je rychlost nutná ke zpracování zakázky, nízké celkové náklady při tisku malého množství kusů a lepší kontrola před tiskem, lze jednoduše vytisknout kontrolní nátisk, který je tištěn na stejném stroji jako výsledný tisk.

Jedním z hlavních omezení digitálního tisku je tisk na strukturované papíry, který není možný, vyšší cena pro vyšší náklady (od stovek kusů) a také nemožnost tisku v přímých barvách.

Nejběžnější zakázkou digitálního tisku je v malých nákladech například: tisk letáků, plakátů, katalogů a brožur, tisk vizitek a další.
 

Příklady použití digitálního tisku

Letáky

Tiskneme barevné a černobílé letáky ve vámi zvolených velikostech a formátech za velmi příznivé ceny.

Plakáty

Tiskneme formáty až do velikosti A0. 

Vizitky

Tiskneme vizitky ve vysoké kvalitě. Zpracujeme také grafický návrh. Viztky tiskneme barevné, černobílé, jednostranné i oboustranné.

 

POPTÁVKA NA VÝROBU LETÁKŮ, PLAKÁTŮ, VIZITEK...